„Przez całe życie nie przepracowałem ani jednego dnia, wszystko to była dobra zabawa!”

- Thomas A. Edison

 

Jak zmienić pracę?

Coraz częściej trafiają do nas Klienci, którzy borykają się w swoim życiu z brakiem satysfakcji z pracy, z wypaleniem zawodowym, czy potrzebą zmiany pracy lub reorientacji zawodowej, bez świadomości konkretnej przyczyny. W codziennej zawodowej bieganinie, nie potrafią się samodzielnie zatrzymać, przyjrzeć sobie, swoim potrzebom, oczekiwaniom, możliwościom. Spotkanie z coachem kariery jest wówczas takim przystankiem, zatrzymaniem się w danej chwili i spojrzenie w głąb siebie, by potrafić zaprojektować swoją przyszłość zawodową.

 

Nasi klienci, którzy myślą o zmianie zawodu, stawiają takie pytania:

 

- Czy zmiana zawodu, nawet jeśli mam za sobą np. kilkanaście lat pracy jest realnym marzeniem czy mrzonką, która nie ma szans się ziścić?

- Czy na zmianę zawodu nie jest za późno?

- Czy zmiana pracy, zawodu ma szanse na powodzenie, gdy jestem w okolicach 40-tki?

- Co przyniosłoby mi satysfakcję z pracy?

- Jak na nowo odnaleźć pasję zawodową i radość z dnia pracy?

- Czuję, że moje życie zawodowe stoi w miejscu, jak temu zaradzić?

- Nie wiem, co potrafię robić dobrze, w czym jestem dobry, czy możesz mi w tym pomóc?

 

Pamiętaj, że to Ty decydujesz, czy jakakolwiek zmiana w Twoim życiu jest możliwa. Różnica między mrzonką a marzeniem jest niezauważalna, bo obie są wizją lepszego komfortu życiu i szczęśliwszych chwil, ale jest niezwykle istotna. Mrzonka to wyobrażenie o czymś, co jest nierealne. Marzenie natomiast zakłada działanie. Nie pozwól zatem, by ktoś zawyrokował, czy jest ono realistyczne czy też nie. Po prostu przygotuj się do tej zmiany poprzez zaplanowanie konkretnych aktywności. My widzieliśmy takie przemiany zawodowe naszych Klientów, w które czasem trudno było uwierzyć. Coach kariery pomoże Ci na nowo zdefiniować Twoje mocne strony,  nakreślić nowe cele zawodowe, nauczy Cię analizować decyzje zawodowe i wspomoże w zaplanowaniu takich czynności, które zmierzają ku realizacji marzenia o tym, by czuć się dobrze w pracy, w swojej roli zawodowej. To także osoba, która będzie Cię wspierać w odnalezieniu na nowo Twoich zasad i wartości zawodowych oraz potrzeb i oczekiwań związanych z pracą, byś potrafił odnaleźć się w sprzyjającym środowisku pracy i w realizacji zadań, które będą sprawiały Ci przyjemność.

 

Ćwiczenie rozwojowe – Moje przekonania dotyczące poszukiwania pracy:

 

W ciągu 2 minut wypisz po minimum 5 skojarzeń do każdego z poniżej podanych słów. Ważne są pierwsze skojarzenia, które przychodzą ci do głowy, bez oceny i cenzury.

  • PRACA
  • AWANS
  • WIEK
  • PIENIĄDZE
  • SZCZĘŚCIE
  • ŻYCIE

A teraz oceń poszczególne skojarzenia wg następujących zasad:

+1 gdy skojarzenie jest pozytywne

0 gdy zabarwienie jest neutralne

-1 gdy skojarzenie jest negatywne.

 

Jakie przekonania u ciebie dominują w każdej tych sfer?

Czy osoba z negatywnymi przekonaniami jest w stanie osiągać swoje marzenia, plany, cele?

Co z tym zrobisz?

 

Coach Kariery

“Twoje dzieło, to nie tylko to co robisz, lecz to, co pozostawiasz po sobie innym. Jednym z wymagań, aby osiągnąć trwały sukces, to nauczyć drugiego człowieka i inspirować go w dążeniu do osiągnięcia jego marzenia”

Skontaktuj się z nami

83.com.pl strony internetowe